DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                7 czerwca 2015

Msze Św. w naszej parafii: Niedziela 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 19 oo

1. Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży. Zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności do puszek przy Kościele.
  2. W poniedziałek i we wtorek Mszy Św. nie będzie.
  3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy g. 19 oo, Msza Św. i nabożeństwo do NSPJ.
  4. W czwartek, zakończenie tzw. oktawy Bożego Ciała. Msza Św., błogosławieństwo wianków 19 oo i nabożeństwo do NSPJ z procesją wokół kościoła. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów.
  5. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Święte o godz. 9 oo, 17 3o Czarna Łąka i 19 oo

z nabożeństwem do NSPJ.  W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje post.

1. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (i kolejny dzień fatimski w naszej parafii). Msza Święta niedzielna o godz. 19 oo. Zbiórka ministrantów g. 11
  2. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 8 VI – św. Jadwiga, królowa znana z hojności dla ubogich, dzięki małżeństwu z Władysławem Jagiełłą przyczyniła się do nawrócenia Litwy. Własną biżuterię przeznaczyła na rozwój Akademii Krakowskiej (wspomnienie obowiązkowe):
  • 10 VI – bł. Bogumił, biskup. Żył w XII wieku. Po rezygnacji z arcybiskupstwa w Gnieźnie został pustelnikiem. Zasłynął z daru modlitwy i nauczania ubogiej ludności (wspomnienie obowiązkowe);
  • 11 VI – św. Barnaba, apostoł rodem z Cypru, bliski współpracownik św. Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej (wspomnienie obowiązkowe).

Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne   Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę Kościoła. Dzięki Panu Bogu i waszej ofiarności zakończyliśmy remont zaplecza kościoła. Przez niespełna dwa lata założyliśmy nowe stropy na zapleczu, wymieniliśmy wszystkie media: elektryczne, wod-kan, co, gazowe. Możemy poszczycić się zakrystią, biurem parafialnym, kuchnią, refektarzem (jadalnią) i łazianką. To w dolnej kondygnacji. Zaś w górnej części dwupokojowym mieszkaniem proboszcz z łazienką i pokojem gościnnym z łazienką. W tej chwili trwają prace projektowe wieży naszego kościoła, elewacji, zagospodarowania terenu i prace projektowe kościoła w Czarnej Łące. Planujemy w tym roku na jesień rozpocząć wylewanie fundamentów wieży, a w czasie wakacji wylewanie fundamentów pod kościół w Czarnej Łące. Serdeczne Bóg Zapłać.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy, a przy wyjściu można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela!!!

Ks. Darek Kiljan