JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                14 czerwca 2015

Msze Św. w naszej parafii: Niedziela 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 19 oo

1. Dziś – jedenasta niedziela w ciągu roku, która w liturgii słowa przybliżyła nam tajemnice królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dzisiaj naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas.
  1. W poniedziałek Msza Św. o g. 9 oo,
  1. We wtorek Msza Św. i nabożeństwo czerwcowe g. 19 oo
  1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, nabożeństwo czerwcowe i Msza Św. g. 19
  1. W czwartek, Msza Św. o g. 19 i nabożeństwo czerwcowe.
  1. W Piątek wyjazd z ministrantami w godzinach popołudniowych. W związku z tym Msza Św. i o nabożeństwo czerwcowe odbędzie się rano o g. 9 oo. 8 5o Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  1. W sobotę będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, wyznaczony przez ONZ w roku 2000 na dzień 20 czerwca. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy z obawy przed prześladowaniem ze względu na rasę, narodowość, religię lub poglądy polityczne opuścili kraj ojczysty, by szukać schronienia i pomocy na obcej ziemi. Msza Św. niedzielna o g 19 oo i nabożeństwo czerwcowe.
  1. Za tydzień – dwunasta niedziela w ciągu roku. Przy Kościele odbędzie się zbiórka do puszek organizowana przez Caritas na kolonie letnie dla dzieci z rodzin ubogich. Polecam hojności parafian tę akcję.
  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 15 VI – bł. Jolanta, zakonnica, siostra św. Kingi. Żyła w XIII wieku. Była wzorową żoną i matką, a pod koniec życia zakonnicą klauzurową – klaryską, godną naśladowania w obecnym stuleciu (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 VI – św. Brat Albert Adam Chmielowski, artysta – malarz, uczestnik powstania styczniowego 1863 roku, a w końcu zakonnik, który oddał się posługiwaniu ubogim i z myślą o nich założył dwa zgromadzenia zakonne. Zmarł 25 XII 1916 roku w Krakowie (wspomnienie obowiązkowe).
  1. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. W tej chwili przygotowujemy dokumentacje do budowy wieży, elewacji i zagospodarowania terenu wokół kościoła.
  1. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy, a przy wyjściu można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela!!!

Ks. Darek Kiljan