PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                       12 lipca 2015

Msze Św. w naszej parafii: Sobota g 19 oo (niedzielna),  Niedziela 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka),

12 oo i 19 oo.

1. Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich. Spotkania naszych parafian z gośćmi przybyłymi do nas na wypoczynek stanowią dobrą okazję do wypełniania tego zadania.
  1. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.
  1. W poniedziałek i wtorek Mszy Św. nie będzie.
  1. W środę o godz. 19 oo – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna. Na wspólną modlitwę zapraszam parafian i gości.
  1. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, nazywane inaczej wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej. Msza Św. . 19 oo
  1. W piątek Msza Św. g. 19 oo
  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 13 VII – święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy żyli na przełomie X i XI wieku i przez pewien czas przebywali w Tropiu nad Dunajcem z myślą o pociągnięciu tamtejszych mieszkańców do wiary chrześcijańskiej (wspomnienie obowiązkowe);
  • 15 VII – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza, który jako przełożony generalny zakonu franciszkanów przyczynił się do jego rozwoju (wspomnienie obowiązkowe);
  • 16 VII – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel.
  1. W lipcu przyszłego roku przyjedzie do Polski młodzież z całego świata, aby wspólnie z papieżem Franciszkiem świętować Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W tygodniu poprzedzającym centralne wydarzenia w Krakowie młodzież odwiedzi wszystkie diecezje w Polsce. W Szczecinie i na terenie Archidiecezji spodziewamy się przyjąć ok. 6000 młodych ludzi z zagranicy. W związku z organizacją Dni w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w ramach Światowych Dni Młodzieży zostanie przeprowadzonych sześć zbiórek do puszek (jedna zbiórka raz na kwartał do 2016 r.) we wszystkich parafiach Archidiecezji. Pierwsza taka zbiórka odbędzie się dzisiaj 12 lipca br. po każdej Mszy Św.
  1. Przypominam, że są jeszcze plecaki dla dzieci z rodzin ubogich. Trzeba plecak zabrać, napełnić i przynieść do 15 sierpni
  1. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. W tej chwili przygotowujemy dokumentacje do budowy wieży, elewacji i zagospodarowania terenu wokół kościoła.

10 . Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela!!!

Ks. Darek Kiljan