OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                             02 sierpnia 2015

1. Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia. Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba.
  2. Postarajmy się odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu. Podjętą przez nas decyzję o abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy czas odnotujmy w Parafialnej Księdze Trzeźwości, która została wyłożona na stoliku przy obrazie Maryi.
  3. W Poniedziałek i Wtorek Mszy Św. nie będzie.
  4. W środę o godz. 19 oo – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej o g. 18 oo
  5. W czwartek święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w naszej Parafii. Uroczysta Msza Św. Odpustowa o g. 18 oo. Słowo Boże wygłosi Marek Piotrowski długoletni Proboszcz naszej Parafii. Zaś Sumę Odpustową odprawi Jego brat Ks.Tomasz. Gorąco zachęcam parafian i gości do uczestnictwa w świątecznej Eucharystii. W ten dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu od g. 15 oo i adoracja ekspiacyjna za grzechy.
  6. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem i odpustem – w środę od 18 3o -19 oo, a czwartek w czasie Mszy Św. Odpustowej. W sam pierwszy piątek: Czarna Łąka 17 oo-17 3o Msza Św. Załom 18 3o-19 oo Msza Św.
  7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, który będąc proboszczem w Ars, zasłynął jako spowiednik i mąż modlitwy. Żył w latach 1786–1859. Obecnie czczony jest jako patron proboszczów (wspomnienie obowiązkowe);
  • 8 VIII – św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, nazywanego także od jego imienia Zakonem Dominikanów. Żył na przełomie XII i XIII wieku, ale jego dzieło trwa do dziś (wspomnienie obowiązkowe).
  1. Są jeszcze 2 plecaki dla dzieci z rodzin ubogich. Trzeba plecak zabrać, napełnić i przynieść do 15 sierpnia.
  2. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. W tej chwili przygotowujemy dokumentacje do budowy wieży, elewacji i zagospodarowania terenu wokół kościoła.
  3. Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela!!!

Ks. Darek Kiljan