DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                      9 sierpnia 2015

1. Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii Świętej, bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie. Dotyczy to zarówno osób pracujących, jak i odpoczywających po pracy, a także tych, którzy nie mogą skorzystać z zasłużonego odpoczynku.
  2. W Poniedziałek i Wtorek Mszy Św. nie będzie.
  3. W środę o godz.19 oo nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.
  4. W czwartek Msza Św. o g. 9 oo
  5. W piątek wieczorem o godz. 19 oo– Msza Święta z wigilii uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  6. W sobotę – (obowiązkowa) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 95. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy, oraz błogosławieństwo kwiatów ziół i zbóż. Obrzęd ten odbędzie się przed rozesłaniem na każdej Mszy. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8 3o, 10 oo Czrna Łąka, 12 oo i 19 oo
  7. W związku z trwającym miesiącem trzeźwości przypominam hasło pracy nad otrzeźwieniem naszego narodu, podane przez Komisję Episkopatu Polski ds. Trzeźwości. Brzmi ono: „Przez dobrowolną, całkowitą abstynencję wielu do trzeźwości stanowej i zawodowej wszystkich”.
  8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 11 VIII – św. Klara, dziewica, która żyła na przełomie XII i XIII wieku i dała początek II Zakonowi św. Franciszka z Asyżu, nazywanemu także od jej imienia Zakonem Sióstr Klarysek (wspomnienie obowiązkowe);
  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik obozu koncentracyjnego w Auschwitz, założyciel Niepokalanowa w Polsce i Japonii (wspomnienie obowiązkowe),
  • a także wymienieni już wcześniej Najświętszej Maryi Panny Wniebowzięta i św. Wawrzyniec.
  1. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. W tej chwili przygotowujemy dokumentacje do budowy wieży, elewacji i zagospodarowania terenu wokół kościoła.
  2. Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela!!!

Ks. Darek Kiljan