DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   13 września 2015

1. Msze Św. w niedzielę – sobota g. 18 oo(niedzielna), 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 W tygodniu o g. 18 oo. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia g. 17 50. W niedzielę o g. 08 1o Godzinki do NMP
  2. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Żyjemy w czasach, gdy znak krzyża bywa źle traktowany przez niektórych, zatem weźmy udział we Mszy Świętej o godz. 18 oo
  3. We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.
  4. W środę o godz. 18 oo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.
  5. W czwartek przypada 76. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.
  6. W piątek będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona młodzieży i wielu z nas.
  7. Za tydzień – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku a zarazem Dzień Środków Społecznego Przekazu, obchodzony w Polsce w trzecią niedzielę września. A w nasze Parafii Dożynki. Msza Św. Dożynkowa o g. 12 oo. Program na plakatach. Między innymi: Pokaz zumby, muzyka na żywo, konkursy, grill, możliwość oddania krwi i wiele innych atrakcji. W Imieniu Pani Sołtys i Rady Sołeckiej serdecznie zapraszamy.
  8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 16 IX – święci męczennicy Korneliusz papież i Cyprian biskup, obrońcy prawdziwej wiary (wspomnienie obowiązkowe).

Zbiórka ministrantów sobota g. 11 o

Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne   Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. W tej chwili przygotowujemy dokumentacje do budowy wieży, elewacji i zagospodarowania terenu wokół kościoła. Caritas naszej Parafii dziękuje bardzo serdecznie wszystkim, którzy włączyli się akcję tornister pełen uśmiechu. Dzieci z wielką wdzięcznością przyjęły ten dar serca.

Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela!!!

Ks. Darek Kiljan