DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                              27 września 2015

Msze Św. w niedzielę – sobota g. 18 oo(niedzielna), 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo

W tygodniu Msze Św. – Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek g. 18 oo.

Środa – godz. 18 oo  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia g. 17 5o.

Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Turystyki. Słowo Boże tej niedzieli wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów. Zdaniem Chrystusa – dla człowieka lepsza jest utrata ręki, nogi lub oka niż obraza Boga, pociągająca za sobą karę wieczną w piekle. Starajmy się mądrze korzystać z darów Bożych, w tym także w ramach podróżowania, aby przez to ubogacać swoje wnętrze.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.

Pierwszy czwartek – Po Mszy Św. o g. 18 oo Modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc w dni powszednie po Mszy Św. ok. 18 3o, zaś w sobotę i niedzielę o g. 17 3o Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.

W ten czwartek ze względu na przypadające w nim wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, obchodzić będziemy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W związku z tym w modlitwie za misje połączymy się z siostrami zakonnymi pracującymi w naszej Diecezji i z  naszej Parafii pochodzącymi.

Pierwszy Piątek – wyjazd kapłana z posługą sakramentalną do chorych o godz.  9 oo.

Spowiedź św. Czarna Łąka 16 3o -17 oo i Msza Św. i Różaniec

Załom              17 3o- 18 oo i Msza Św. Nabożeństwo do NSPJ i Różaniec

Pierwsza Sobota g. 9 oo wystawienie Najświętszego Sakramentu Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i rozpoczęcie Małego Jerycha, które potrwa do Niedzieli do g. 8 3o. z przerwą na Mszę Niedzielną o g. 18 oo.

Dzisiaj przy wyjściu z Kościoła II zbiórka na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Krakowie. Rozpoczęły się elektroniczne zapisy. Chętnych odsyłam do strony internetowej www.sdm.ichtis.info

Zapraszamy wspólnoty parafialne i ruchy kościelne do udziału w akcji modlitewnej „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Akcja ta polega na modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia w dniu 28 września (jutro) o godz. 15.00. W naszej Parafii przy  krzyżach przydrożnych. Gromadźmy się więc przy Krzyżach i odmówmy Koronkę o pokój na świecie.

Spotkania grup duszpasterskich:

Piątek g. 19 oo – spotkanie kl. II i III gimnazjum przed sakramentem bierzmowania (zapisy)

Sobota g. 11 oo Zbiórka ministrantów

Sobota g. 16 oo Eucharystia dla Wspólnoty Neokatechumenalnej

Niedziela (dzisiaj) 13 3o Spotkanie I kręgu Domowego Kościoła na plebanii

Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne   Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. W tej chwili przygotowujemy dokumentacje do budowy wieży, elewacji i zagospodarowania terenu wokół kościoła.

Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela!!!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 IX – św. Wacław, męczennik, król czeski, patron Czech i katedry wawelskiej (wspomnienie obowiązkowe);
  • 30 IX – św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy przekład Pisma Świętego z języków oryginału na powszechnie wówczas znany łaciński. Zmarł 30 IX 420 roku w Betlejem (wspomnienie obowiązkowe).

Ks, Darek Kiljan