TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       08 listopada 2015

Msze Św. w niedzielę – sobota g. 18 oo(niedzielna), 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo

Msze Św. w dni powszednie – Wtorek, Czwartek, Piątek g. 18 oo.

Nowenna do MBNP – środa g. 18 oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia – Piątek g. 17 5o.

Wypominki za zmarłych po każdej Mszy Św.

1. Dziś – trzydziesta druga niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony w drugą niedzielę listopada od 2009 roku, oraz zakończenie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Słowo Boże tej niedzieli każe nam patrzeć na bliźnich i ich czyny oczyma Chrystusa, który bezbłędnie ocenia intencje i motywy działania każdego człowieka oraz jego możliwości. Swoimi modlitwami i ofiarami pospieszmy w tym roku z pomocą wyznawcom Chrystusa prześladowanym za wiarę w Syrii. Zbiórka do puszek na ten cel przy kościele

1. Celem kończącego się dziś Tygodnia Modlitw za Zmarłych jest zmobilizowanie nas do pamięci modlitewnej o zmarłych w ciągu całego roku. Wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze ich zamówić, to może to uczynić dziś lub w najbliższym czasie. Duże znaczenie dla zmarłych ma zamawianie Mszy Świętej w ich intencjach i uczestniczenie w nich w sposób pełny, to znaczy przez przyjęcie Komunii Świętej. Należy też docenić ofiarowanie za zmarłych zyskanych przez nas odpustów i uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.

1. W środę – 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto Narodowe. W naszej parafii Msze Św. jak w niedzielę. Po wieczornej Mszy Św. zapraszam na wieczornicę patriotyczną do naszego kościoła.

1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 10 XI – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła
  • 11 XI – św. Marcin z Tours, biskup
  • 12 XI – św. Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik,
  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, benedyktyni, eremici, męczennicy

1. Spotkania grup duszpasterskich:

Piątek   g. 19 oo – spotkanie kl. II i III gimnazjum przed sakramentem bierzmowania.

Sobota g. 11 oo Święcenia kapłańskjie w AWSD

Sobota g. 19 oo Eucharystia dla Wspólnoty Neokatechumenalnej.

Niedziela g. 12 oo Msza Św. prymicyjna ks. Piotra Śliżewskiego. O g. 11 3o gromadzimy się przy ul. Produkcyjnej 19, skąd w uroczystym korowodzie, przy akompaniamencie orkiestry dętej przeprowadzimy księdza prymicjanta do naszej świątyni. Kazanie prymicyjne wygłosi długoletni proboszcz naszej parafii Ks. Marek Piotrowski, za którego to czasu ks. Piotr wstąpił do Seminarium..

1. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. W tej chwili przygotowujemy dokumentacje do budowy wieży, elewacji i zagospodarowania terenu wokół kościoła, jak i również rozpoczęliśmy remont piwnic domu parafialnego.

Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny,              Niedziela, darmowy Głos Szczecińsko-Kamieński.

1. Tak jak zapowiadałem 2 tygodnie temu, w zakrystii można pobrać kwestionariusze wyrażające akcent przyjęcia do naszych domów pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia 2016 roku w Krakowie. Poszukujemy też wolontariuszy ze znajomością języków obcych np. angielski, rosyjski, hiszpański, włoski, niemiecki. Też są przygotowane ku temu stosowne kwestionariusze, które można pobrać w zakrystii.

Ks. Dariusz Kiljan Proboszcz