JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                               22 listopada 2015

Msze Św. w niedzielę – sobota g. 18 oo(niedzielna), 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo

Msze Św. w dni powszednie – ze względu na Misje które Ks. Proboszcz rozpoczął wczoraj w Parafii Borzysławiec – odbędą się w  Środę, Czwartek i Piątek g. 18 oo.

Koronka do Bożego Miłosierdzia – Piątek g. 17 5o.

Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

Dzisiaj przypada wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego.

Z okazji święta patronalnego kieruję wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: p. organistki oraz dyrygentom na przestrzeni lat i chórowi z naszej Parafii, a także wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach. Mile będą widziani nowi kandydaci do chóru. W przekonaniu, że dla Pana Boga warto się poświęcić, zapraszamy wszystkich posiadających odpowiednie predyspozycje w każdą sobotę na g. 10 oo do sali parafialnej.

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”.

W środę  o godz. 18 oo – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna. Na wspólną modlitwę zapraszamy kolejarzy i ich rodziny z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia (dowolnego) św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy z IV w., patronki kolejarzy.

W sobotę na Mszy Świętej wieczornej za tydzień  poświęcenie świecy roratniej i wieńca adwentowego.

W zakrystii od dzisiejszej niedzieli jest do nabycia książka autorstwa naszego ks. Neoprezbitera Piotra Śliżewskiego na temat właściwego przeżywania Eucharystii. Cena 20 zł.

Spotkania grup duszpasterskich:

Piątek   g. 18 35 – spotkanie kl. II i III gimnazjum przed sakramentem bierzmowania ze względu na misje św. jest odwołane,

Sobota g. 10 oo – katecheza i próba dla kl II szkoły podstawowej

Sobota g/. g. 11 oo zbiórka ministrantów

Sobota g. 19 oo Eucharystia dla Wspólnoty Neokatechumenalnej

Niedziela (za tydzień) poświęcenie książeczek dla dzieci komunijnych w czasie Mszy Św. o g. 12 oo. Po Mszy Św. odbędzie się mierzenie dzieci przez krawca, który uszyje stroje komunijne..

Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne   Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. W tej chwili przygotowujemy dokumentacje do budowy wieży, elewacji i zagospodarowania terenu wokół kościoła, jak i również trwają prace remontowe piwnic domu parafialnego.

Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na organizację światowych dni młodzieży w przyszłym roku w Krakowie. Zapraszam do chojności na ten cel

Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, darmowy Głos Szczecińsko-Kamieński.

Ks Darek Kiljan