TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                             13 grudnia 2015

Msze Św. w niedzielę – sobota g. 18 oo(niedzielna), 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo

Msze Św. roratne od poniedziałku do piątku g. 6 3o. Dzieci przychodzą z lampionami i z serduszkami na których zapisują dobre uczynki.

„Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask.
I nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzenie Pana Jezusa, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności; otwierajmy się na Jego moc. Niech nam w tym pomoże oczyszczenie naszych serc w sakramencie pokuty, do którego można przystąpić każdego dnia przed (i podczas) Eucharystii.

W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w to błaganie, zapraszam na Rekolekcje adwentowe. (Czyt. Program)

Dzisiaj wspominamy też dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

Włączmy się również w akcje pomocowe Caritas: trwa sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ponadto wolontariusze  Caritas przygotowali na tzw ,,Drzewku Miłości” imiona dzieci oraz ich wiek. Chętne osoby mogą zabrać zawieszkę z imieniem dziecka, przygotować dla niego świąteczny upominek. Caritas pragnie z głębi serca podziękować  parafianom za wsparcie finansowe. Podczas  zbiórki do puszki w zeszłym tygodniu zebraliśmy 567 zł. To suma pokrywająca  koszty świątecznego obiadu dla naszych podopiecznych. Ponadto  zakupiono olej, kakao dla dzieci, płatki, kawę i inne produkty za środki uzyskane ze sprzedaży świec. Informujemy  ,iż z każdej sprzedanej świecy zobowiązani jesteśmy odprowadzić do Biura Caritas w Szczecinie 70 %-  na potrzeby naszych podopiecznych zostaje więc jedynie  30 % zebranej sumy. W paczkach znajdą się także środki czystości , drobne akcesoria domowe i słodycze dla dzieci podarowane nam przesz firmę ,,Netto”.

Zapewniam jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o mojej życzliwości i modlitwie. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę Kościoła. Trwają prace remontowe piwnic domu parafialnego.

Można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny, przy ołtarzu lub w zakrystii. Dochód przeznaczamy na budowę wieży przy naszym kościele.

Spotkania grup duszpasterskich:

Piątek – Spotkanie kl. II i III gimnazjum 18 45. Czarna łąka g. 16 15