ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI                                            01 stycznia 2016

1. W imię Boże pragniemy rozpocząć Nowy 2016 Rok. Ten nieznany nam jeszcze czas zawierzamy dobremu Bogu przez ręce Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki. Chcemy Ją prosić, by wypraszała nam wszelkie Boże dary i łaski oraz Jego błogosławieństwo. Słowa Aaronowego błogosławieństwa z dzisiejszego pierwszego czytania czynimy noworocznymi życzeniami dla całej parafialnej wspólnoty: „Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem”.
  1. Dzisiejszą liturgię rozpoczęliśmy hymn(em) Veni Creator Spiritus (O Stworzycielu Duchu przyjdź). Dziś za jego pobożne i publiczne odmówienie można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  1. Dzisiaj obchodzimy też Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Niech modlitwa o pokój na świecie, w naszej parafii i w naszych rodzinach towarzyszy nam każdego dnia. W wielu miejscach na ziemi wciąż panuje wzajemna nienawiść i wrogość i toczą się wojny przynoszące spustoszenie materialne i duchowe. Poza modlitwą spróbujmy nieść wszędzie przebaczenie, pojednanie, zgodę, dobroć i miłość.
  1. W dzisiejszy uroczysty dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Przyjęcie kapłana, który przychodzi z Bożym błogosławieństwem do domu, to publiczne wyznanie wiary i przynależności do Kościoła. To również okazja do bliższego poznania się proboszcza z parafianami. W gablocie z ogłoszeniami można zapoznać się z porządkiem odwiedzin. Jest on również umieszczony w parafialnej stronie internetowej. W tym tygodniu odwiedzę parafian zamieszkujących ulice Sobota 02.I. 2016 r – Produkcyjna 21, 23, 25, 27

Niedziela 03.I. 2016 – Produkcyjna  29, 31, 33

Poniedziałek 04.I.     – Parkowa 2,4,6,8,10, Lubczyńska PGR45(domek)

Wtorek 05.I               – Parkowa 1,3,5,7,9,14,16,18,24. Lubczyńska bloki 49,51,53,   55,57,59,

Środa 06.I                  – Lubczyńska 1,1a i bloki 61,63,65,67,69

Czwartek 07.I     –    Przygodna, Lubczyńska 5, a,b,c,d, Beztroska, Zimowa, Mała, Nieduża, .    .  .                             Przyjemna,(8)

Piątek 08.01.             –Przytulna, Cicha, Domowa, Lubczyńska 11, 11a, 11b, 11c, 11d, 11e,

Sobota 09.I.              – Lubczyńska 7, a,b,c,d, Jarzębinowa, Łąkowa, Rzemieślnicza

Niedziela 10.01.        – Polna, Wierzbowa

1. Jutro pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od g. 9 oo. Rozpoczęcie „Małego Jerycha” o g. 9 oo modlitwą do Niepokalanego Serca NMP. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na koncert „Kolędy Świata” z udziałem naszego chóru, Ks/ Piotra Leśniaka i Jego przyjaciół z Irlandii.
  1. Jeszcze raz wszystkim parafianom i gościom przekazujemy najlepsze noworoczne życzenia, aby dobry Bóg opromieniał każdy dzień swoją łaską i błogosławieństwem.

Ks. dariusz kiljan