CHRZEST PAŃSKI

Msze Św. w naszej Parafii

Niedziela – sobotnia Msza  Św. g. 18 oo i 8 3o, 10 oo Czarna Łąka, 12 oo i 18 oo

W tygodniu poniedziałek g. 10 oo pogrzebowa, Wtorek, Środa, Czwartek i Piątek. G 9 oo

1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy Świętych błogosławię wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.
  1. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

3.. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy
z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców ulic

Kolęda 2015/2016

Sobota 09.I.              – Lubczyńska 7, a,b,c,d, Jarzębinowa, Łąkowa, Rzemieślnicza

Niedziela 10.01.        – Polna, Wierzbowa

Poniedziałek  11.01-  Lubczyńska 2, 2a, 4, Leśna, Sosnowa, Brzozowa, Szyszkowa                                  Lubczyńska 10, 10a,b,c,d, 12, 12a, 13d, 13 e, 17,

Wtorek 12.01.         – Chabrowa, Magnolii, Lubczyńska 15 B, 17 B,17 d, 18b, 19a, . . .                                 19 c, 19 d, 20, 22,25 c, 27,27a,27b,29a

Środa 13.01.              Dębowa, Klonowa, Lipowa

Czwartek 14.01.        Akacjowa, Cisowa

Piątek 15.01.             Jaśminowa, Poranna

Sobota 16.01.            Lubczyńska za DaF i Biedronką

Niedziela 17.01.        Fiołkowa, Wrzosowa 1-7

1. Przekazuję wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia.
  1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela.
  1. Zachęcam do przekazania 1% na remont naszego Kościoła. Numer KRS podany jest na ulotkach, które leżą na stojaku przy wyjściu z Kościoła.