DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                              17 stycznia 2016

Msze Św. w naszej Parafii

Niedziela – sobotnia Msza  Św. g. 18 oo i 8 3o, 10 oo Czarna Łąka, 12 oo i 18 oo

W tygodniu – Wtorek, Środa, Czwartek i Piątek. G.  9 oo

1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa dokonującego pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej, ukazuje nam Jezusa objawiającego swoją chwałę i moc. Uczniowie, którzy byli świadkami tego znaku, uwierzyli w Niego. A my? Czy jesteśmy gotowi uwierzyć Jezusowi, który swoją moc i chwałę objawia w swoim Kościele, zwłaszcza w sakramentach świętych? Podejmijmy refleksję nad tymi pytaniami w ciągu tego tygodnia.
  1. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także
    z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. Bądźmy również pełni dobroci i życzliwości dla tych, którzy pośród nas się osiedlają, chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą i prośmy, by każdy z migrantów znajdował dobrych ludzi gotowych przyjść mu z pomocą.
  1. Dziś również przeżywamy rocznicę śmierci Sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego TChr, kapłana, który przed prawie 84 laty organizował, na polecenie Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda, zgromadzenie zakonne księży i braci chrystusowców, powołane do pracy wśród Polonii. W 1959 r. założył żeńskie Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla tego samego celu. Modlimy się o jego beatyfikację.
  1. Dzisiaj obchodzimy również Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim księga Pisma Świętego.
  1. Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy z naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Pana Jezusa w różnych miejscach i świątyniach naszej diecezji.
  1. Kolęda 2015/2016

Niedziela 17.01.        Fiołkowa, Wrzosowa 1-7

Poniedziałek 18.01.  Wrzosowa 7 do końca

Wtorek 19.01.          Wiejska strona lewa

Środa 20.01.            Wiejska strona prawa i za lasem

Czwartek 21.01.      Rzemieślnicza, Szeroka, Krótka, Poprzeczna

Piątek 22.01.            Leśna, Brzozowa, Polna, Lipowa

Sobota 23.01            Cicha

Niedziela 24.01        Osiedlowa,Goleniowska

1. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji; jest założycielem Zgromadzenia Sióstr Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (sióstr sercanek);
  • 21 I – św. Agnieszka, która, według tradycji poniosła śmierć w 12. roku życia; opiewana w hymnach i traktatach św. Ambrożego jako gotowa i dojrzała do męki i do zwycięstwa.

8. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela.

9. Zachęcam do przekazania 1% na remont naszego Kościoła. Numer KRS podany jest na ulotkach, które leżą na stojaku przy wyjściu z Kościoła i rozdaję podczas kolędy.

10.W następną niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na cel: „Pomoc Kościołowi na Wschodzie” Od wielu lat Kościół nasz pomaga braciom we wierze na Białorusi, Ukrainie w Kazachstanie, Gruzji i Rosji i innym Kościołom na naszej wschodniej ścianie. I my, w miarę swych możliwości dołączmy do tej pomocy.

11. Parafia nasza organizuje wyjazd na „Rekolekcje na Nartach”do Krynicy Górskiej. Termin 31.01-08.02.2016 r. koszt ok. 800 zł. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w następną niedzielę po Mszy Św. o g. 12 oo. Proszę dostarczyć pesel, swoje dane adresowe celem ubezpieczenia i 200 zł. Zaliczki. Jedziemy pociągiem. Są jeszcze wolne miejsca.