PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 lutego 2016

Msze Św. Niedziela – Sobota g.18 oo (niedzielna), 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo

1. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.
  1. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty. Wyłożona jest również parafialna księga trzeźwości, swoją abstynencję wielkopostną można ofiarować za osoby nadużywające na co dzień alkoholu, czy narkotyków.
  1. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszam dziś o godz. 17 15 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  Czarna Łąka po Mszy Św. o g. 10 oo. Natomiast w piątki zapraszam na drogę krzyżową: po Mszy Św. o g. 18 oo Czarna Łąka po Mszy Sw. o g, 16 3o.
  1. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominam o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie na ok. pół godziny przed Mszą Św. jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie zmartwychwstałego Pana.
  1. Dziś przypadają tzw. walentynki – Dzień Zakochanych. Pomyślmy o dobrym słowie, życzliwym geście wobec naszych bliskich – rodziców, dziadków, dzieci i wnucząt. Narzeczonym przygotowującym się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przypominam, że w naszej parafii działa Poradnictwo Rodzinne. Pracujące tam osoby pragną zarówno przygotowującym się do małżeństwa, jak i młodym małżeństwom przyjść z pomocą i radą.
  1. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w 5 Niedzielę wielkiego Postu tzn. 13-16 marca. Szkolne rekolekcje dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej – 16-18 marca
  1. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.
  1. Pamiętamy w modlitwach o solenizantach i jubilatach.

9. Przy wyjściu z Kościoła jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i       Mały Gość Niedzielny, czasopismo sióstr Dominikanek z Krakowa Kruszyna (gratisowe)