DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                                          3 kwietnia 2016

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Msze Święte w naszym Kościele w tygodniu: Poniedziałek 9 oo, Czarna Łąka 17 oo i 18 oo

Wtorek (nie będzie) Środa, Czwartek, Piątek i Sobota g. 18 oo

Msze Św. w Niedzielę :8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 o

W środę o godz. 18 oo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta wieczorna.

Piątek 17 5o Koronka do Bożego Miłosierdzia.

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele nazw: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Za tydzień na zakończenie tygodnia Miłosierdzia odbędzie się zbiórka do puszek na cele Caritas Polska.
  1. Dziś o godz. 15 oo zapraszam na nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu.
  1. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro w poniedziałek przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte o godz. 9 oo, 17 oo (Czarna Łąka) i 18 oo. Podczas Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie, podczas którego będzie można szczegółowo zapoznać się z istotą i celami tego dzieła.
    W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.
  1. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy
    w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.
  1. W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości przez 2 Msze Św. dziękczynne, które odbędą się 13.04 g. 18 oo i 08.05 g. 12 oo.
  1. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragnę przekazać serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.
  1. Spotkanie grup duszpasterskich

Niedziela (dzisiaj) – Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania g. 19 oo.

Piątek – g. 18 45 Katecheza dla kl. II i III Gimnazjum.

Sobota – g. 9 oo Chłopcy przygotowujący się do I Komunii Św. g.10 oo Dziewczynki przygotowujące się do I Komunii Św.

sobotę     g. 11 oo Spotkanie ministrantów

Niedziela (za tydzień) – Rodzice dzieci Komunijnych g. 12 oo

Czarna Łąka – Po Mszy Św. o g. 10 oo spotkanie dzieci i rodziców komunijnych.

1. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać.
  1. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, L Ossarvatore Romano.

Ks. Darek Kiljan