TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                             10 kwietnia 2016

Msze Św. w naszym Kościele w tygodniu: Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek i Sobota (niedzielna) g. 18

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 o

W środę o godz. 18 oo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta wieczorna.

Piątek 17 5o Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Piątek Czarna Łąka Msza Św. g. 17 oo

1. Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom
    i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego.
  1. W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości przez 2 Msze Św. dziękczynne, które odbędą się 13.04 g. 18 oo i 08.05 g. 12 oo.
  1. Spotkanie grup duszpasterskich

Niedziela (dzisiaj) – Spotkanie dla rodziców  dzieci przygotowującej się do Sakramentu I Komunii Św. g. 12 oo.

Piątek – g. 18 45 Katecheza dla kl. II i III Gimnazjum.

Sobotę     g. 11 oo Spotkanie ministrantów

Czarna Łąka – Po Mszy Św. o g. 10 oo spotkanie dzieci komunijnych (dzisiaj)

1. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek, z okazji tygodnia Miłosierdzia na Caritas Polska.
  1. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, L Ossarvatore Romano.

Ks. Darek Kiljan