PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                     24 kwietnia 2016

Porządek Nabożeństw w tym tygodniu.

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 o

Poniedziałek- Bierzmowanie g. 18 oo. Będziemy gościć w naszej Parafii J.E, Ks. Bpa Krzysztofa Białasika

Wtorek, Środa g. Czwartek, Piątek g. 18 oo, Sobota (niedzielna) g. 18 oo

W środę o godz. 18 oo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta wieczorna.

Piątek 17 5o Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Piątek – Czarna Łąka Msza  Św. g. 17 oo

Uwaga!!!! Od 1 Maja a więc od przyszłej Niedzieli zmiana godziny Mszy Św. wieczornej w niedzielę i w tygodniu na g.  19 oo

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali.
    W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała
    i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.
  2. Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje większą rozwagą i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży, tym bardziej że coraz cieplejsze dni zachęcają do organizowania wycieczek. Starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych.
  3. Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. Chociaż dopiero w przyszłym tygodniu przeżywać będziemy specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, chciejmy w naszej osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby przyniosły one obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  4. Zachęcam i zapraszam do modlitwy w intencji Europy w dniu święta patronki naszego kontynentu, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego powszedniego dnia po wieczornej Mszy Świętej, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej, zaś w niedzielę o g. 18 3o.
  6. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy solenizantów i jubilatów tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
  7. Spotkanie grup duszpasterskich

Niedziela (dzisiaj)– Spowiedź Św. dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, świadków i rodziców, g. 16 oo. Msza Św. o g. 18 oo i próba generalna przed Bierzmowaniem.

Sobotę     g. 11 oo Spotkanie ministrantów

Czarna Łąka – Po Mszy Św. o g. 10 oo spotkanie dzieci komunijnych

Uwaga dzieci I Komunijne z Załomia!!!. Spotkanie we wtorek 26.04. o g. 17 oo grupa I i 18 3o grupa II.

8 W niedzielę, 24 kwietnia, o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XIV Szczeciński Marsz dla Życia pod hasłem: Mężczyzna waleczne serce, nawiązujący do adhortacji Redemptoris Custosi zachęcający mężczyzn do odważnej postawy troski o kobiety i dzieci. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich do udziału, oraz do przyniesienia na marsz jednorazowych pieluszek dla dzieci uratowanych z aborcji.”

1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela,

L Ossarvatore Romano.