SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                1 maja 2016

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 19 oo(Uwaga zmiana godziny wieczornej Mszy Św.)                w tygodniu Poniedziałek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota (niedzielna) g. 19 oo

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Dzisiaj zapraszam na pierwsze majowe nabożeństwo na godz. 18 30. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie około godz. 19 30 po wieczornej Eucharystii., a w niedzielę i święta o g. 18 3o na pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.
  1. Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W modlitwie prosimy dobrego Boga, aby podejmowany przez ludzi pracy trud przynosił im osobistą satysfakcję i zapewniał środki do życia. Będziemy modlić się też za tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.
  1. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione jak w Niedzielę tzn. 8 3o, 10 Czarna łąka, 12 oo i 19 oo. Nabożeństwo majowe g. 18 3o. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju
    i na emigracji. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.
  1. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych. Razem z Maryją będziemy prosić dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, by przyniosły one obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Wtorkowe wołanie w intencji Ojczyzny jest także okazją do modlitwy o to, by w naszym kraju nikt nie cierpiał z powodu biedy, głodu i aby ciężka praca rolników była doceniana i godziwie wynagradzana.
  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w środę i będzie połączona z nabożeństwem majowym. Z racji na przypadające w tym dniu wspomnienie Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

– W Środę g. 17 30 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

– W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie.
– W piątek od 9 oo odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą.

Spowiedź Św. od 18 15 do 19 oo. Po litanii loretańskiej odmówimy litanię do NSPJ i akt   poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

– W sobotę g. 9 oo Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i rozpoczęcie „Małego Jerycha” (całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu), z przerwą na Mszę Św. o g. 19.

1. Sobota g. 11 oo Spotkanie ministrantów
  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  1. Składam najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.
  1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się!!!