NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI                           3 maja 2016

1. „Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo! […] Miej w opiece naród cały, który żyje dla Twej chwały, niech rozwija się wspaniały, Maryjo!” – śpiewamy w jednej z maryjnych pieśni. Dzisiaj, w Jej uroczystość jako naszej Królowej i głównej patronki Polski, oraz w święto rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, słowa tej pieśni brzmią szczególnie. Wzywając orędownictwa Maryi, naszej Matki i Królowej, chcemy Bogu polecać naszą Ojczyznę oraz wszystkich jej mieszkańców i prosić o potrzebne łaski i dary w budowaniu jej materialnego i duchowego ładu.
  1. Nasze wołanie w intencji Ojczyzny w dniach szczególnej modlitwy o dobre urodzaje każe nam zwrócić się także z prośbą do Boga o to, by w naszym kraju nikt nie cierpiał z powodu biedy, głodu i aby ciężka praca rolników była doceniana i godziwie wynagradzana.
  1. Wszystkie te intencje będą nam towarzyszyć jeszcze dzisiejszego wieczoru podczas nabożeństwa majowego, na które serdecznie zapraszam na godzinę 18 3o. Tę maryjną modlitwę odprawiamy każdego majowego wieczoru w tygodniu po Mszy Św. wieczornej, a niedziele i święta o g. 18 3o
  1. Jutro razem z majowym nabożeństwem cotygodniowa nowenna. Z racji przypadającego wspomnienia Świętego Floriana podczas wieczornej Eucharystii modlimy się w intencji strażaków wszystkich spieszących z pomocą ofiarom pożarów, huraganów, powodzi czy innych klęsk.

5.. „Od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie…” – usłyszeliśmy w Ewangelii. Weźmy i my Maryję do siebie i uczmy się od Niej pełnienia woli Boga w naszej codzienności, a On niech nas umacnia swoim błogosławieństwem.

6.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

– W Środę g. 17 30 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

– W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie.
– W piątek od 9 oo odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą.

Spowiedź Św. od 18 15 do 19 oo. Po litanii loretańskiej odmówimy litanię do NSPJ i akt   poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

– W sobotę g. 9 oo Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i rozpoczęcie „Małego Jerycha” (całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu), z przerwą na Mszę Św. o g. 19.

1. Sobota g. 11 oo Spotkanie ministrantów
  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.