ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                          15 maja 2016

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 17 oo (Czarna Łąka),(zmiana godziny ze względu na Komunię w Załomiu) 12 oo i 19 oo (Uwaga zmiana godziny wieczornej Mszy Św.)

w tygodniu  :  Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota (niedzielna) g. 19 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy środa g.19 oo.

Koronka do Bożego Miłosierdzia Piątek g. 18 5o

1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
  1. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową
    i Orędowniczką. W niedzielę o godz. 18 3o spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym, a w tygodniu po wieczornej Mszy Św. ok. 19 3o.
  1. W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi uroczyście potwierdzonemu przez bł. papieża Pawła VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 r. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 19 oo.
  1. W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu
    i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Msza Św. g. 19.
  1. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia.
  1. Spotkanie grup duszpasterskich:

Ministranci – sobota g. 11 oo

Biały Tydzień dla dzieci komunijnych: Poniedziałek, Wtorek, Środa , Czwartek i Piątek g. 19

1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 16 V – św. Andrzej Bobola, jezuicki kapłan, wspaniały duszpasterz, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla której złożył swoje życie w ofierze; patron naszej Ojczyzny.

8.Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się!!!