NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                      22 maja 2016

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo 12 oo i 19 oo (Uwaga zmiana godziny wieczornej Mszy Św.)

w tygodniu  :  Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek, Sobota (niedzielna) g. 19 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy środa g.19 oo.

Nabożeństwo majowe w Niedzielę i w Boże Ciało o g. 18 3o, w tygodniu po wieczornej Mszy Św.

Koronka do Bożego Miłosierdzia w Piątek o g. 18 5o.

1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.
  1. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego. Zachęcamy też wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.
  1. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało! Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8 30, 10 oo, i bezpośrednio po procesji i o g. 19 oo. Po Eucharystii o godz. 10 oo wyruszymy
    w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy
    o przygotowanie ołtarzy, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Trasa procesji jest w tym roku następująca. Łąkowa Jarzębinowa (pierwszy ołtarz przygotowuje chór), Lubczyńska, Cicha (drugi ołtarz przygotowuje Domowy Kościół), Przyjemna (trzeci ołtarz przygotowuje Neokatechumenat), Przytulna, Lubczyńska, Łąkowa (czwarty ołtarz, przy Kościele przygotowuje Wspólnota Różańcowa)
  1. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.
  1. W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez cały sobotni dzień będzie nam towarzyszyć modlitwa o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.
  1. Składam najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu.
  1. Spotkanie grup duszpasterskich:

Domowy Kościół 2 – Poniedziałek g. 17 oo

Katecheza Chrzcielna Wtorek g. 18 oo

Nauka przedślubna Wtorek g. 20 oo

Ministranci – sobota g. 11 oo

Domowy Kościół 1 – sobota g. 11 3o

8.Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się!!!