NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA                                26 maja 2016

1. W dzisiejszą uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa chcemy publicznie wyrazić naszą wiarę i radość z tego, że Pan Jezus pozostał z nami na zawsze w sakramentalnym znaku Eucharystii. Chcemy za tę obecność dziękować i tą obecnością się karmić i umacniać. Za chwilę / Po Mszy Świętej o godz. 10 oo wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, by prosić Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie o Jego łaski i błogosławieństwo w naszym życiu, w naszej pracy, w naszej nauce i w naszym odpoczynku. Już teraz pragnę serdecznie podziękować za udział w świętej liturgii, za jej przygotowanie, za wspólny śpiew oraz za przygotowanie ołtarzy, niesienie, chorągwi, udekorowanie domów i trasy procesji, dziewczynkom za sypanie kwiatów. Dziękuję wszystkim za tę wspólną wielką manifestację naszej wiary, naszej przynależności do Chrystusa Pana. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele po procesji, w Czarnej Łące o g. 16 oo i o godz. 19 oo.Majówka dzisiaj o g. 18 3o.
  1. W tym roku dzisiejsza uroczystość zbiegła się ze świętem naszych mam. Zapewniamy wszystkie mamy o naszej wdzięczności i modlitwie, by żyjącym dobry Bóg wynagradzał wszelkie dobro swoim błogosławieństwem, a zmarłe przyjął do swojej chwały.
  1. Zachęcamy w sobotę, 28 maja do wspólnej modlitwy w intencji rychłego wyniesienia do chwały ołtarzy Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego w dniu 35. rocznicy jego śmierci.
  1. Postarajmy się, by Boża obecność i działanie oddziaływały również na nasze codzienne wybory, a nasz Pan i Bóg niech wspiera nas swoją mocą i błogosławieństwem, (o które prośmy idąc za Nim w eucharystycznej procesji…).

ks. Dariusz Kiljan