DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                     29 maja 2016

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 19 oo (Uwaga zmiana godziny wieczornej Mszy)

w tygodniu Środa, Czwartek, Piątek, Sobota (niedzielna) g. 19 oo

Nabożeństwo majowe dzisiaj o 18 3o, Poniedziałek, Wtorek o 19 oo ( bez Mszy Św.)

Od środy rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy Św. , zaś w niedzielę g. 18 3o.

Koronka do Bożego Miłosierdzia Piątek g. 18 5o

W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy g. 19 oo.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

– W Środę g. 18 oo spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

– W czwartek będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie.
– W piątek od 9 oo odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą.

Spowiedź Św. od 18 15 do 19 oo. Po Mszy Św. odmówimy litanię do NSPJ i akt   poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Czarna Łąka – spowiedź od g. 17 oo. Msza Św. i Litania do NSPJ o g. 17 3o

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 19 oo. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– W sobotę g. 9 oo Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i rozpoczęcie „Małego Jerycha” (całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu), z przerwą na Mszę Św. o g. 19.

(wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składam najserdeczniejsze życzenia.

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się!!!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 1 VI – św. Justyn, filozof i męczennik z II wieku, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu mamy pierwsze opisy Eucharystii;
  • 3 VI – święci Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączają, jak powiedział w dniu beatyfikacji bł. papież Paweł VI, do grona sławnych męczenników z terenów północnej Afryki z początków chrześcijaństwa.