DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                       5 czerwca 2016

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 19 oo

w tygodniu Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota (niedzielna) g. 19 oo

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niedzielę  o 18 3o.

w tygodniu po wieczornej Mszy Św.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o  g. 19 oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o g. 18 5o

1. „Wielki prorok powstał wśród nas i Bóg łaskawie nawiedził lud swój” – tak komentowano fakt wskrzeszenia młodzieńca z Nain czy inne cuda dokonywane przez Pana Jezusa. Dziś również Pan Jezus chce przychodzić do nas ze swoją uzdrawiającą mocą i łaską. Czyni to przede wszystkim przez sakramenty, zwłaszcza w Eucharystii, kiedy staje się dla nas pokarmem na życie wieczne. Pozwólmy Panu Bogu działać w nas i przez nas. Korzystajmy z Jego darów jak najowocniej i jak najczęściej.
  1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia
    i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  1. Spotkania grup duszpasterskich

Środa – spotkanie kręgu I Domowego Kościoła g. 17 oo

Sobota – spotkanie kręgu III Domowego Kościoła g. 10 oo

Msza Św. na zakończenie pracy Domowego Kościoła g. 14 oo i ognisko

1. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności.
  1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się!!!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 8 VI – św. Jadwiga, królowa, której życie można podsumować słowami zaczerpniętymi z kroniki Jana Długosza: „Ona była tak sławna i ceniona w całym świecie katolickim dla wspaniałej postawy moralnej, że wszyscy czcili ją za życia jako wzór świętości”;
  • 10 VI – bł. Bogumił, biskup; jego imię oznacza „miły Bogu”, a jego życie stanowi potwierdzenie tego – najpierw gorliwy pasterz i misjonarz, a potem pustelnik i człowiek wielkiej modlitwy;
  • 11 VI – św. Barnaba, Apostoł; Dzieje Apostolskie charakteryzują go jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

Ks. Darek Kiljan