TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                26 czerwca 2016

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 19 oo

w tygodniu Środa, Czwartek, Piątek, Sobota (niedzielna) g. 19 oo

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niedzielę  o 18 3o.

W tygodniu do czwartku po wieczornej Mszy Św.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o  g. 19 oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o g. 18 5o

W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszam na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 19 oo. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

W ostatni dzień czerwca przypadnie czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca. Po Mszy Św. o g. 19 oo modlitwa  o liczne powołania kapłańskie i zakonne.

Pierwsze dni lipca to pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy piątek przed południem odwiedzę starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. Sakrament pokuty od 18 3o -19 oo. Po Mszy Św. nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Małe Jerycho na czas wakacji odwołujemy.

Składam najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcę życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiam.

W najbliższą niedzielę ok. g. 18 oo zawitają do naszej parafii pielgrzymi zdążający do Częstochowy rowerami. Proszą nas posiłek. Garnek zupy już mamy. Potrzeba jeszcze kanapki, kiełbaski ciasto i inne. Gość w dom Bóg w dom! Chętni którzy chcą pomóc zapraszam z ofertami pomocy do zakrystii. Pielgrzymi obiecują modlitwę u stóp Pani Jasnogórskiej

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, nowy numer Miłujcie się!!!

Ogłoszenie Caritas

Zbliżają się wakacje i jak co roku Caritas  naszej Archidiecezji  organizuje kolonie  letnie dla dzieci .W bieżącym roku z oferty tej skorzysta    6-ka dzieci  z naszej parafii. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie ,,Wakacyjnej Akcji Caritas”- po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki, która w całości zostanie przekazana na konto Caritas, na ten cel.

Jak co roku też- z dużym wyprzedzeniem – Caritas przygotowuje się do programu ,,Tornister pełen uśmiechu”

Możemy pomóc dzieciom przygotowując dla nich szkolną wyprawkę. Wystarczy wziąć z kościoła pusty plecak, wypełnić  go przyborami szkolnymi i przynieść plecak z powrotem do kościoła najpóźniej do 15 sierpnia. Propozycję przyborów wraz z imieniem i wiekiem dziecka umieszczono  na plecaku. Plecki są do odebrania w zakrystii.

Za wrażliwość i zrozumienie-  z serca Bóg zapłać.

Ogłoszenie Kurii Metropolitalnej !!!

„Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z okazji 44. rocznicy powstania Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, która odbędzie się we wtorek, 28 czerwca br. o godz. 18.00, w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie.”