DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 września 2016

Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna:, „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”. Niech zaskakujące słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii pomogą nam już na początku kolejnego roku pracy i nauki poukładać właściwie wszystkie sprawy.

Niedziela – 8.30, 10.00 Czarna Łąka, 12.00, 18.00
W tygodniu – 18.00, dodatkowo poniedziałek, 9.00, piątek 17.00 Czarna Łąka
W piątek Msze Święte poprzedzone Koronką do Miłosierdzia Bożego.

W środę przed wieczorną Mszą Świętą zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast w czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej.

W środę zapraszam na spotkanie Koła Różańcowe. Plebania godz. 17.00. Nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

Maciej Hermanowicz, kawaler, lat 25, zam. Pucice
Milena Wechmann, panna, lat 24, zam. Pucice – zapowiedz 3

Krzysztof Reszela, kawaler, lat 39, zam. Luboń
Alicja Rembalska, panna, lat 30, zam. Luboń – zapowiedz 1

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny, Mały gość niedzielny

Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. W szczególny sposób pragniemy ogarnąć modlitwą ostatnio zmarłych parafian i ich bliskich.