DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 WRZEŚNIA 2016

Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia.

Niedziela – 8.30, 10.00 Czarna Łąka, 12.00, 18.00
W tygodniu –poniedziałek 9.00 pozostałe dni 18.00, piątek 16.00 Czarna Łąka
W piątek Msze Święte poprzedzone Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Dzisiaj mija 15 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Niedzielne nieszpory poświęcimy modlitwie w intencji ofiar terroru i reżimów totalitarnych oraz w intencji pokoju i wzajemnego zrozumienia i poszanowania na całym świecie.

W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom.
W środę przed wieczorną Mszą Świętą zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną.

Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie.

Przyszła niedziela to Dzień Środków Społecznego Przekazu, rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz szósty już Tydzień Wychowania.

W sobotę 17 września 2016 roku spotkanie Rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Kościół godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Dożynki. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 12.00. Po Mszy Świętej biesiada dożynkowa – ognisko, zabawy, konkursy.

Krzysztof Reszela, kawaler, lat 39, zam. Luboń
Alicja Rembalska, panna, lat 30, zam. Luboń – zapowiedz 2

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny, Mały gość niedzielny

Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 IX – św. Jan Chryzostom, gorliwy pasterz i wspaniały kaznodzieja; barwne językowo kazania przyniosły mu popularność; nadano mu przydomek „Złotousty”;

• 16 IX – święci męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary; złożyli swoje życie w ofierze podczas cesarskich prześladowań w połowie III w.