DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                9 października 2016

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

w tygodniu.: Wtorek – Sobota (niedzielna) g. 18 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę g. 18 oo

Różaniec codziennie oprócz poniedziałków g. 17 3o

Czarna Łąka – Msza Św. Piątek g. 17 oo, Różaniec codziennie g. 17 oo

1. Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie. O Bożą pomoc w procesie kształtowania w sobie wiary, ufności i wdzięczności pomodlimy się wieczorem w czasie nabożeństwa różańcowego, na które zapraszam na godz. 17 3o
  1. Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
  1. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i na wieczornej Eucharystii o godz. 18 oo. Serdecznie zapraszam nauczycieli, wychowawców i katechetów z naszej wspólnoty parafialnej, nie tylko pracujących w szkołach i przedszkolach na terenie parafii.
  1. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.
  1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny. LOsservatore Romano.
  1. Spotkania grup duszpasterskich:

Sobota – dzieci komunijne katecheza  g. 10 oo

ministranci g. 11 oo.

Niedziela 09.10. g.12 oo Msza Św. z poświęceniem Różańców, Krzyży i konferencja dla Rodziców.

Domowy Kościół wspólnota I g. 14 oo

Za tydzień w niedzielę Domowy Kościół wspólnota II g. 14 3o

1. 7. Parafia nasza organizuje jednodniową pielgrzymkę do Bram Miłosierdzia Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. Wyjeżdżamy15 października (sobota). Program: . Gorzów wielkopolski katedra, Rokitno sanktuarium, Międzyrzecz -kościół pierwszych polskich męczenników, Świebodzin-sanktuarium miłosierdzia bożego, Zielona Góra- kontrkatedra. Cena wraz z obiadem i ubezpieczeniem ok. 80 zł. Zapisy dzisiaj lub za tydzień. Zachęcam do licznego udziału w tych niezapomnianych chwilach.

Spotkanie organizacyjne w środę po Mszy Św. wieczornej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 11 X – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” bądź „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański II; patron nuncjuszy apostolskich;
  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapłan, zakonnik ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych”, „męczennik konfesjonału”;
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej, ogłoszona przez bł. Pawła VI Doktorem Kościoła i nazwana przez niego „doktorem mistycznym”.