DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      16 października 2016

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

w tygodniu.: Wtorek – Sobota (niedzielna) g. 18 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę g. 18 oo

Różaniec codziennie oprócz poniedziałków g. 17 3o

Czarna Łąka – Msza Św. Piątek g. 17 oo, Różaniec codziennie g. 17 oo

1. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Wierność modlitwie różańcowej − przesuwaniu paciorków i powtarzaniu tych samych zdań może nam dopomóc, by nasza modlitwa charakteryzowała się wymienionymi przymiotnikami, bo „modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy każdego wieczoru o godz. 173o na wspólne różańcowe nabożeństwa.

1. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka.

1. W sobotę, 22 października Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. Sobotnie rozważania różańcowe, tak jak i te dzisiejsze, będą oparte o myśli naszego wielkiego Rodaka, oraz wokół refleksji Prymasa Polski, kard. Augusta Hlonda, którego 68. rocznica śmierci przypada w tym dniu. We wspólną modlitwę włączymy również prośbę o jego rychłą beatyfikację.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

1. Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniam o życzliwości i modlitwie.
  2. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny. LOsservatore Romano i nowy numer kultowego dwumiesięcznika Miłujcie się!!!

1. Spotkania grup duszpasterskich:

Sobota – ministranci g. 11 oo.

Niedziela  – dzisiaj Domowy Kościół wspólnota II g. 14 3o

Caritas – Przy wyjściu są wywieszone TORBY MIŁOSIERDZIA, KTÓRE W Roku Miłosierdzia są propozycją do wypełnienia „uczynku miłosierdzia względem duszy”. Po prostu trzeba zabrać, napełnić, przynieść. Info szczegółowe na plakacie przy wyjściu z Kościoła.

Parafialny zespół Caritas serdecznie zaprasza do współpracy osoby pragnące pomóc bliźniemu. Poszukujemy wolontariuszy. Tel. Kontakt na plakacie.