TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                            23 października 2016

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

w tygodniu.: Wtorek – Sobota (niedzielna) g. 18 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę g. 18 oo

Różaniec codziennie oprócz poniedziałków g. 17 3o

Czarna Łąka – Msza Św. Piątek g. 17 oo, Różaniec codziennie g. 17 oo

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samymi sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszam was, drodzy parafianie, do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz. 17 3o w naszym kościele parafialnym.
  1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy modlić się o dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj do puszek, po Mszy Św. przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.
  1. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni wyłożone zostały specjalne kartki wypominkowe w kopertach, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Koperty z naniesionym numerem proszę zapisać lub zapamiętać gdyż w określonym dniu tygodnia w listopadzie będzie modlitwa za naszych zmarłych, na którą możemy przyjść z całą rodziną by modlić się za tych, którzy odeszli do Pana.

Wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii czy biura        parafialnego. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na remont naszej świątyni.

1. Pozdrawiam serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia.
  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 28 X – święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz, wymieniani w „katalogu” Apostołów jako krewni Pana Jezusa; według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.
  1. Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniam o życzliwości i modlitwie.
  1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny. LOsservatore Romano i nowy numer kultowego dwumiesięcznika Miłujcie się!!!
  1. Spotkania grup duszpasterskich:

Sobota – ministranci g. 11 oo.

Piątek –Niedziela konwiwencja dla Neokatechumenatu