TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   6 listopada 2016

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

w tygodniu.: Poniedziałek – Sobota (niedzielna) g. 18 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę g. 18 oo

Wypominki codziennie po MSzy Św.

Czarna Łąka – Msza Św. Piątek g. 17 oo

1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Dlatego tym bardziej chcemy zaprosić do udziału we wspólnej modlitwie:
  • dziś po południu, o godz. 15 oo, modlitwa za zmarłych na cmentarzu w Dąbiu zaprasza Domowy Kościół.
  • przypominamy również o możliwości uzyskania w tych dniach (do 8 listopada) odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
  1. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego. Przyjdźmy więc do kościoła na wspólną modlitwę. Msze Święte odprawimy o godz. 18 oo.
  1. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię o godz. 8 3o, 10 oo Czarna Łąka, 12 oo i 18 oo podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin.
  1. Życzę wielu Bożych łask wszystkim obchodzącym urodziny i imieni
  2. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny. LOsservatore Romano i Miłujcie się!!!
  3. Spotkania grup duszpasterskich:

Sobota – Domowy Kościół g. 9 oo. Wspólnota III.

Sobota – ministranci g. 11 oo.