PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                    27 listopada 2016

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

w tygodniu.: Roraty od poniedziałku do piątku g. 6 3o

Wieczorna g. 18  oo  wtorek – sobota g. 18 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę g. 18 oo

Czarna Łąka – Msza Św. Piątek g. 16 3o.

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wieńczy ono program duszpasterski, jaki realizowaliśmy przez ostatnie lata od 2013 roku. W tym czasie pogłębialiśmy naszą wiarę i osobiste relacje z Panem Bogiem, również wzajemne między sobą w rodzinach i we wspólnocie Kościoła. Na nowo odkrywaliśmy wartość naszego chrztu, także jako naród, radując się 1050. rocznicą chrztu Polski, a teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.
  1. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
  1. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6 3o, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą są do nabycia w naszym kościele.
  1. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy Św. wieczornej modlitwa o nowe i święte powołania do stanu duchownego.

W piątek odwiedziny chorych w ich domach od. g. 9 oo. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej 17 3o – 18 oo. Po zakończeniu Mszy Św. o g. 18 oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa do NSPJ.

W pierwszą sobotę Małe Jerycho (wystawienie Najświętszego Sakramentu ) i adoracja całą dobę. Początek g. 9 oo i modlitwa do Niepokalanego Serca NMP. W sobotę, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny. W modlitwach Matce Najświętszej polecajmy dzieła Papieskiej Unii Misyjnej. Już w ten sposób – poprzez to modlitewne wsparcie – stajemy się świadkami Chrystusa, przyczyniamy się do szerzenia królestwa Bożego w świecie.

5.Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.   LOsservatore Romano i Miłujcie się!!!

1. Spotkania grup duszpasterskich:

Wspólnota Żywego Różańca – Środa, po Mszy Św. o g. 18 oo

Katecheza dla młodzieży starszej  i dorosłych we wtorek i czwartek g. 18 3o

Ministranci g. 11 oo.

Domowy Kościół II dzisiaj g. 14 3o

Neokatechumenat wspólnota I – Wtorek g, 19 oo –Liturgia Słowa

Sobota Eucharystia g. 19 oo

Neokatechumenat wspólnota II – Środa g, 19 oo –Liturgia Słowa

Sobota Eucharystia g. 16 oo

W tym tygodniu patronują nam:

• 30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich (święto);
  • 2 XII – bł. Rafał Chyliński (1694-1741), prezbiter z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (wspomnienie dowolne);

3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).