TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                            11 grudnia 2016

Msze Św. w Niedzielę : Sobotnia g. 18 oo,  8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

w tygodniu.: Roraty od poniedziałku do piątku g. 6 3o. Czwartek i Piątek wieczornych nie będzie.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę g. 18 oo

Rekolekcje Adwentowe 11 -14 grudnia 2016 r.

Prowadzący: Ks. Kan. Piotr Listwoń proboszcz ze Stepnicy.

Sobota (niedzielna) g. 18 oo Msza Św. i kazanie ogólne

Niedziela                         8 3o Msza Św. i kazanie ogólne

10 oo Czarna łąka     Msza Św. i kazanie ogólne

12 oo Msza Św. i kazanie ogólne (Msza Św. i kazanie ogólne

18 oo Msza Św. i kazanie ogólne

Poniedziałek  6 3o Roraty

Wtorek            6 3o Roraty

19 oo Msza Św. i kazanie ogólne

Dzień spowiedzi  Św.  – w czasie Rorat, 8 3o-10 oo i 18 3o-20 oo. Czarna Łąka 17 -18 3o

Środa           Poniedziałek  6 3o Roraty

19 oo Msza Św. i kazanie ogólne

1. Dobiegamy połowy Adwentu. Pod koniec rozpoczynającego się tygodnia, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Panem Bogiem – Sędzią Sprawiedliwym. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszą wspólnotą parafialną, gdzie umacniamy naszą przyjaźń z Panem Bogiem, aby dalej ukazywać ją innym.

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

1. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.

1. Przed świętami Narodzenia Pańskiego zazwyczaj myślimy o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Zwyczaj ten ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości. Nie zapominajmy przy tej okazji o dzieciach, którym może od lat nikt nie daje świątecznych upominków. Zechciejmy je dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą.

1. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

1. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie.

1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane z tej z tej okazji przeznaczamy na nasz remont.

1. Zakończyliśmy prace przy zakładaniu fundamentów pod wieżę naszego kościoła. Rozpoczniemy teraz parce ziemne pod bibliotekę parafialną. Taca zbierana w każdą II Niedzielę miesiąca w całości przeznaczona będzie na ten cel. A więc dzisiejsza.

Przy wyjściu z Kościoła – prasa katolicką; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.   LOsservatore Romano i Miłujcie się!!!

Spotkania grup duszpasterskich:

Dzieci Komunijne katecheza – sobota g. 10 oo

Msza Św. z poświęceniem medalików dla dzieci komunijnych dzisiaj  o g.12 oo

Ministranci zbiórka – sobota g. 11 oo

W tym tygodniu patronują nam:

• 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych (wspomnienie obowiązkowe);
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).