CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                                     18 grudnia 2016

Msze Św. w Niedzielę : Sobotnia g. 18 oo,  8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

w tygodniu.: Roraty od poniedziałku do piątku g. 6 3o.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. w Środę g. 18 oo (nie będzie Mszy Św. wieczornej w poniedziałek wtorek, czwartek i piątek)

Spowiedź Św.- Czwartek i Piątek od 18 oo – 19 oo.

Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar.

Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki o g. 21 oo (dzieci) 22 3o (Czarna Łąka) i 24 oo. Wcześniej we wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do;

– pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych.

– wspólnej modlitwy, lektury fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata.       – łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. (Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.)

– przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

Wcześniej, w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. W naszej świątyni okazja do przedświątecznej spowiedzi św. w Czwartek i Piątek od 18 oo – 19 oo.

Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz. 8 3o, 10 oo,(Czarna Łąka) 12 oo i 18 oo

Przy wyjściu z Kościoła – prasa katolicką; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.   LOsservatore Romano i Miłujcie się!!!

Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu.

Dziękuję za ofiary z II Niedzieli miesiąca. Załom (2064,31) Czarna Łąka (286 razem 1896).

W czwartek od 16 oo będziemy budowali żłobek. Zapraszam chętnych. Jeśli ktoś ma przy domu niepotrzebną lub za dużą choinkę chętnie przyjmiemy na dekorację Bożonarodzeniową.