PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                 5 marca 2017

1.Msza Sw. – Niedziela 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

Ze względu na wyjazd Ks. Proboszcza  na Misje Fatimskie do parafii byłego Ks, Proboszcza Ks. Marka Piotrowskiego w Trzcińsku Zdrój, w dni powszednie odbędzie się; – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę g. 18 oo i Msza Św,.

– Droga Krzyżowa w piątek o g.18 oo prowadzona przez naszych szafarzy, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia o g. 17 5o i w Sobotę Msza Św. o g. 18 oo.

(nie będzie Mszy Św. w poniedziałek, wtorek i czwartek)

Trwa Wielki Post. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 18 oo celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej, a w niedziele o godz. 17 15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele
i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie taca przeznaczona na cel przebudowy naszego Kościoła.

Sobota – zbiórka ministrantów g. 11 oo

Serdeczne podziękowania składam, za wszelkie dobro składane na rzecz naszej parafii.