TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                               19 marca 2017

Msza Sw. – Niedziela 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę g. 18 oo

Droga Krzyżowa w piątek o g.18 oo, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia o g. 17 5o

Gorzkie Żale –Niedziela g. 17 15

Msze Św. w tygodniu; poniedziałek – sobota g. 18 oo

Spowiedź Św. codziennie na pół godziny przed Mszą Św.

Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.

W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msza Święta o godz. 18 oo. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do św. Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9 oo i 18 oo. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

Ogłoszenia Caritas;

Przy wyjściu, można nabyć świece Caritas

Można również zabrać ze sobą torby Caritas, (jest tam wykaz potrzebnych produktów)

Jest przygotowane drzewko Miłości (zabieramy zawieszki z Imionami dzieci. Sugerujemy by dzieciom sprezentować książkę, grę planszową, lub coś edukacyjnego.)

Zwrot toreb i upominków dla dzieci prosimy do 2 kwietnia.

Caritas planuje wyprzedaż nowych artykułów domowych, w następną niedzielę po każdej Mszy Św. Cały dochód przeznaczony na pomoc świąteczną dla potrzebujących. Miejsce wyprzedaży punkt Caritas. Wejście od ulicy Łąkowej.

Spotkania grup duszpasterskich:

Piątek – Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania g. 19 oo

Sobota – Zbiórka ministrantów g. 11 oo

– spotkanie dzieci komunijnych g. 10 oo i 11 oo chłopcy.

Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką; Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się.