CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                     26 marca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Załom

Msza Sw. – Niedziela 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę g. 18 oo

Droga Krzyżowa w piątek o g.18 oo, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia o g. 17 5o

Gorzkie Żale –Niedziela g. 17 15

Msze Św. w tygodniu; środa, piątek i sobota g. 18 oo. ks Proboszcz głosi misje fatimskie w parafii Św. Kazimierza przy ul. Broniewskiego w Szczecinie i prosi o modlitwę, dlatego nie będzie Mszy Św. w poniedziałek, wtorek i czwartek.

Spowiedź Św. codziennie na pół godziny przed Mszą Św.

Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i pozostawieni własnemu losowi.

Przy wyjściu, można nabyć świece Caritas

Można również zabrać ze sobą torby Caritas, (jest tam wykaz potrzebnych produktów)

Jest przygotowane drzewko Miłości (zabieramy zawieszki z Imionami dzieci. Sugerujemy by dzieciom sprezentować książkę, grę planszową, lub coś edukacyjnego, pozostały jeszcze trzy)

Zwrot toreb i upominków dla dzieci prosimy do 2 kwietnia.

Caritas prowadzi dzisiaj wyprzedaż nowych artykułów domowych, po każdej Mszy Św. Cały dochód przeznaczony na pomoc świąteczną dla potrzebujących. Miejsce wyprzedaży punkt Caritas. Wejście od ulicy Łąkowej. Można nabyć np. pisanki własnego wyrobu i inne. Zapraszamy!

Sobota – Zbiórka ministrantów g. 11 oo

Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką; Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek. Małe Jerycho w naszej parafii (całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu) od g. 9 oo, z przerwą na Mszę Św. o g. 18 oo. Rozpoczęcie Nabożeństwem do Najświętszego Serca Matki Bożej.