PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                            2 kwietnia 2017

Msza Sw. – Niedziela 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę g. 18 oo

Droga Krzyżowa w piątek  g.18 oo, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia o g. 17 5o

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym –Niedziela g. 17 15

Msze Św. w tygodniu; środa, czwartek, piątek i sobota g. 18 oo niedzielna)

Spowiedź Św. codziennie na około pół godziny przed Mszą Św.

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej (piątek g. 18 oo) i gorzkich żali (niedziela g. 17 15) Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.
  1. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.
  1. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie.

Przy wyjściu, można nabyć świece Caritas

Można również zabrać ze sobą torby Caritas, (jest tam wykaz potrzebnych produktów)

Zwrot toreb i upominków dla dzieci prosimy do 2 kwietnia.

Caritas prowadzi dzisiaj wyprzedaż nowych artykułów domowych, po każdej Mszy Św. Cały dochód przeznaczony na pomoc świąteczną dla potrzebujących. Miejsce wyprzedaży punkt Caritas. Wejście od ulicy Łąkowej. Można nabyć np. pisanki własnego wyrobu i inne.  Zapraszamy również tych którzy są dziś nie przygotowani finansowo.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:

W pierwszy czwartek, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej od godz. 17 3o. Droga Krzyżowa g. 18 oo i Msza Św. z wystawieniem Najświętszego. Sakramentu i litanią do NSPJ. Odwiedziny chorych od g. 9 oo.

1. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy palmy, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. W naszej parafii odbędzie się konkurs na największą i najpiękniejszą palmę wykonaną własnoręcznie. Po Mszy Św. o g. 12 oo procesja z palmami i rozwiązanie konkursu.
  1. Spotkania grup duszpasterskich

Czwartek – nauka chrzcielna g. 17 oo w kościele.

Sakrament pokuty dla neokatechumenatu g. 19 oo

Sobota     – Zbiórka ministrantów g. 11 oo

Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką; Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się, L oservatore Romano.