DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      3 września 2017

Msza Św. – Niedziela 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo, sobota g 18 oo (niedzielna)

Od 1 września wieczorna Msza Św. w niedzielę i  tygodniu powracają  na godzinę 18 oo

Msza Św. w tygodniu; Poniedziałek g. 8 oo Wtorek (Mszy Św. nie będzie) Środa – Sobota g. 18 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę g. 18 oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek g. 17 5o

Czarna Łąka – piątek Msza Św. g. 16 3oo. Koronka do Bożego Miłosierdzia 16 2o.

Wakacje dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apelujemy
o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele jutro (poniedziałek) o g. 8 oo, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.

W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych:

Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecać będziemy  Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz. 18 oo. Czarna Łąka g. 16 3o

Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką; Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się, L Oservatore Romano.

Wszystkim, którzy wspomagają naszą parafię modlitwą i ofiarami składam serdeczne Bóg zapłać.  W tej chwili trwają prace przy ocieplaniu i wylewaniu posadzek. Za tydzień taca w całości przeznaczona na przebudowę naszego Kościoła.

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, prowadzi dzisiaj tj. 03.09.2017 roku. Zbiórkę na poszkodowanych w nawałnicach, które przeszły w sierpniu przez Polskę  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy rozumiejąc tragedię poszkodowanych wspierają działania Caritas.

Plac wokół Kościoła okala lasek, który gmina Goleniów chce zagospodarować jako Lapidarium. Przeznaczyła już jakąś część pieniędzy na ten cel. Jednak by prace ruszyły mieszkańcy Załomia i Pucic muszą oczyścić lasek z krzewów i małych samosiejek. Zapraszam codziennie od. 17 oo do czyszczenia i prac porządkowych.  Nasza Świątynia nabiera piękna i musimy Drodzy Parafianie zadbać o porządek wokół. Bardzo więc jako Proboszcz proszę o pomoc. „Pani Sołtys przypomina o możliwości uiszczenia u niej opłaty na poczet podatku od nieruchomości za 2017 rok. W związku z licznymi pytaniami informuje wszystkich mieszkańców, że podatek można opłacać również w ratach.
Termin wniesienia III raty opłaty na poczet podatku od nieruchomości upływa 15 września, a IV raty  15 listopada od osób fizycznych.
 Informuje również o możliwości uiszczenia u niej podatku rolnego i leśnego – od osób fizycznych oraz opłaty od posiadania psa.Część pieniędzy z 15 % kwoty uzyskanej z wniesionych podatków  została by przeznaczona   jako Nasz wkład w   budowę lapidarium.  Może wtedy jak Gmina zobaczy, że zależy Nam na tej inwestycji coś jeszcze Nam dorzuci. A brakuje sporo, bo ponad 90tyś. Z góry dziękuję za pomoc i przy porządkach na terenie przyszłego lapidarium i za wpłaty należności podatkowych.”