DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            15 października 2017

Msza Św. – Niedziela 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo, sobota g 18 oo (niedzielna)

Msza Św. w tygodniu; Wtorek – Sobota g. 18 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę g. 18 oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek g. 17 5o

Czarna Łąka – Piątek Msza Św. g. 17 oo. Koronka do Bożego Miłosierdzia 16 5o.

Różaniec w Niedzielę 17 3o, w tygodniu po wieczornej Mszy Św. ok. g.18 3o

Czarna Łąka niedziela po Mszy Sw. o g. 10 oo w tygodniu o g. 18 oo

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

1. W dzisiejszą niedzielę, którą świętujemy jako Dzień Papieski, swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości parafian.

1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”.

1. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas Mszy Świętej.

1. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.
  2. Spotkania grup duszpasterskich

Piątek – SPotkanie kandydatów do Bierzmowania g. 19 oo

Sobota – Zbiórka Ministrantów g. 11 oo

Niedziela + spotkanie Domowy  Kościół g. 14 oo

Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką; Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzieleny, Miłujcie się, L Oservatore Romano.

Wszystkim, którzy wspomagają naszą parafię modlitwą, wspierającym systematyczną ofiarą konto parafii i ofiarami na tacę składam serdeczne Bóg zapłać.  W tej chwili trwają prace murarskie. Czekamy na firmę która będzie budowała wieżę i wymieni blachę na dachówkę na dachu.