DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

22 października 2017

Msza Św. – Niedziela 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo, sobota g 18 oo (niedzielna)

Msza Św. w tygodniu; Wtorek – Sobota g. 18 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę g. 18 oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek g. 17 5o

Czarna Łąka – Piątek Msza Św. g. 17 oo. Koronka do Bożego Miłosierdzia 16 5o.

Różaniec – w Niedzielę 17 3o, w tygodniu po wieczornej Mszy Św. ok. g.18 3o

Czarna Łąka niedziela po Mszy Sw. o g. 10 oo w tygodniu o g. 18 oo

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni wyłożone zostały kartki wypominkowe w kopertach, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Numer kartki proszę zapisać lub zapamiętać gdyż w określonym dniu tygodnia w listopadzie będzie modlitwa za naszych zmarłych, na którą możemy przyjść z całą rodziną by modlić się za tych, którzy odeszli do Pana.

Wypełnione kartki można składać na tacę lub przynieść do zakrystii czy biura parafialnego. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na remont naszej świątyni.

Spotkania grup duszpasterskich

Piątek   – SPotkanie kandydatów do Bierzmowania g. 19 oo

Sobota – Kościół domowy III g. 9 oo

– Spotkanie dzieci komunijnyh g. 10 oo

– Zbiórka Ministrantów g. 11 oo

Niedziela – Domowy  Kościół g. 14 oo II

Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką; Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzieleny, Miłujcie się, L Oservatore Romano.

Wszystkim, którzy wspomagają naszą parafię modlitwą, wspierającym systematyczną ofiarą konto parafii i ofiarami na tacę składam serdeczne Bóg zapłać.  W tej chwili trwają prace murarskie. Czekamy na firmę która będzie budowała wieżę i wymieni blachę na dachówkę na dachu.

Pozdrawiam serdecznie solenizantów i jubilatów tego tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia i  zapewniam o życzliwości i modlitwie.