JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                        26 listopada 2017

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

w tygodniu : Wtorek – Sobota (niedzielna) g. 18 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę g. 18 oo

Wypominki do czwartku włącznie po Mszy Św.

Czarna Łąka – Msza Św. Piątek g. 16 45.

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa,
w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona podczas świątecznej Mszy Świętej o godz.18 oo na którą serdecznie zapraszam.

Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. (Roraty poniedziałek – piątek g. 6 3o) Za tydzień w czasie Mszy Św. o g. 9 oo poświęcenie opłatków wigilijnych

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

– W Środę g. 16 45 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

– W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie.
– W piątek od 9 oo odwiedzę starszych i chorych parafian z Komunią Świętą.

Spowiedź Św. od 17 3o do 18 oo. Po Mszy Sw. odmówimy litanię do NSPJ i akt   poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Czarna Łąka – Spowiedź g. 16 3o. Msza Św. 16 45

– W sobotę g. 9 oo Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i rozpoczęcie „Małego Jerycha” (całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu), z przerwą na Mszę Św. o g. 18 oo.

Spotkania grup duszpasterskich

Piątek – SPotkanie kandydatów do Bierzmowania g. 18 3o

Sobota – Zbiórka Ministrantów g. 11 oo

Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką; Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się, L Oservatore Romano.

Wszystkim, którzy wspomagają naszą parafię modlitwą i ofiarami składam serdeczne Bóg zapłać.  Nasza parafia remontuje Kościół z ofiar i z darów naszych parafian. Tym bardziej tym, którzy włączyli się swoją ofiarą serdeczne Bóg zapłać. W tej chwili trwają prace ciesielskie. Bóg zapłać za pozytywną odpowiedź na zrobienie Krzyża na wieżę Kościoła i wypożyczenie rusztowania.

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragnę zapewnić o życzliwości i modlitwie.

Dzisiaj powierzamy w parafiach całej Naszej Ojczyzny nasze serca Chrystusowi Królowi Wszechświata.