PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                          03 grudnia 2017

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

w tygodniu.: Roraty g. 6 3o od poniedziałku do piątku i Sobota (niedzielna) g. 18 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę g. 6 3o

Czarna Łąka – Msza Św. Piątek g. 17 oo.

W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas. Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze Św. roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszam od poniedziałku do piątku na g. 6 3o. Dzieci przychodzą z lampionami i z serduszkami na których zapisują dobre uczynki.

W środę po Mszy Świętej roratniej o g. 6 3o odwiedzi nas Święty Mikołaj.

W Piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św w naszej Parafii : 6 3o (roraty), 17 oo (Czarna Łąka) i 18 oo.

Ogłoszenie Caritas:

• Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, które choć radosne są też dla wielu rodzin  – z powodów materialnych – czasem  troski . By choć częściowo wesprzeć te rodziny – jak co roku wolontariusze Caritas organizują akcję  Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  • Drzewko Miłości. Sugerujemy zakup książki lub gry planszowej
  • Torby Miłosierdzia. Prosimy o wypełnienie produktami o długim terminie ważności. Przynosimy do zakrystii.
  • Informujemy, iż zawieszona została tzw. „Adopcja Materialna”. Jednocześnie gorąco dziękujemy tym rodzinom, które przez lata otaczały opieką i wsparciem finansowym konkretne dzieci.
  • Są również do nabycia książki

Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice, składam najlepsze życzenia z błogosławieństwem kapłańskim. Od dziś w zakrystii i przy wyjściu z Kościoła można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dochód przeznaczamy na przebudowę naszego Kościoła.

Wszystkim, którzy pomagają naszej parafii modlitwą, wsparciem finansowym na konto parafii jak i inną formą pomocy w przebudowie Kościoła Bóg zapłać. W tej chwili trwają prace ciesielskie przy budowie wieży. Taca za tydzień w całości przeznaczona na naszą przebudowę.

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny. LOsservatore Romano.

Spotkania grup duszpasterskich

Piątek – spotkanie kandydatów do bierzmowania g. 18 45 nie odbędzie się.

Sobota – zbiórka ministrantów g. 11 oo i lektorów o g. 11 3o

Sobota – Spotkanie dzieci komunijnych g. 8 3o

Niedziela – Msza Św. z poświęceniem Medalików i konferencja dla Rodziców, odbędzie się 17 grudnia o g.. 12 oo (zmiana terminu)sic!

Niedziela – Spotkanie Domowy Kościół II g. 15 oo

Dariusz Kiljan