DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                              10 grudnia 2017

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

w tygodniu.: Roraty g. 6 3o od poniedziałku do piątku. Sobota (niedzielna) g. 18 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę g. 6 3o

Czarna Łąka – Msza Św. Piątek g. 17 oo.

W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

Ogłoszenie Caritas:

1. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, które choć radosne są też dla wielu rodzin  – z powodów materialnych – czasem  troski . By choć częściowo wesprzeć te rodziny – jak co roku wolontariusze Caritas organizują akcję  Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  2. Drzewko Miłości. Sugerujemy zakup książki lub gry planszowej
  3. Torby Miłosierdzia. Prosimy o wypełnienie produktami o długim terminie ważności. Przynosimy do zakrystii.
  4. Informujemy, iż zawieszona została tzw. „Adopcja Materialna”. Jednocześnie gorąco dziękujemy tym rodzinom, które przez lata otaczały opieką i wsparciem finansowym konkretne dzieci.
  5. Są również do nabycia książki KS. Piotra Śliżewskiego

Wszystkim, którzy pomagają naszej parafii modlitwą, wsparciem finansowym na konto parafii jak i inną formą pomocy w przebudowie Kościoła Bóg zapłać.  W tej chwili trwają prace ciesielskie przy budowie wieży. Taca w dniu dzisiejszym w całości przeznaczona na naszą przebudowę.

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.   LOsservatore Romano.

Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii. W nasze parafi zbiórka ta odbędzie się w następną niedzielę

W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia przy ołtarzu. Dochód przeznaczamy na przebudowę naszego Kościoła.

Spotkania grup duszpasterskich

Czwartek – Wigilia dla podopiecznych Caritas na plebanii g.18 oo

Piątek – spotkanie kandydatów do bierzmowania g. 18 45

Sobota – Spotkanie dzieci komunijnych g. 10 oo

Sobota – zbiórka ministrantów g. 11 oo i lektorów o g. 11 3o

Niedziela – Msza Św. z poświęceniem Medalików i konferencja dla Rodziców, odbędzie się 17 grudnia, a więc za tydzień o g. 12 oo (zmiana terminu)sic!

Niedziela (dzisiaj)– Spotkanie Domowy Kościół II g. 15 oo

Niedziela (za tydzień)– Spotkanie Domowy Kościół I g. 14oo