TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                                          17 grudnia 2017

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

w tygodniu.: Roraty – od poniedziałku do piątku g. 6 3o. Sobota (niedzielna) g. 18 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę g. 6 3o

Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją, Św. Józefem i Św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte; 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka) i 12 oo. (Nie będzie Mszy Św. o g. 18 oo)

Zachęcam, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt.  W naszej parafii w tym roku obędą się „rekolekcje w ciszy” przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszam od Środy do Piątku od godziny 19 oo do 21 oo na chwilę wyciszenia i skorzystania z sakramentu pokuty. W Czarnej Łące Spowiedź Św. w Piątek od 17 oo do17 3o. Msza Św.  Roratnia o 17 3o Sic!!!

Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję postną, gdyż jest to tradycja naszych Ojców

Na Mszę Świętą  – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszam o godz. 21 oo,  22 3o (Czarna Łąka) i 24 oo

Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami.

Wszystkim, którzy pomagają naszej parafii modlitwą, wsparciem finansowym na konto parafii jak i inną formą pomocy w przebudowie Kościoła Bóg zapłać.  W tej chwili trwają prace dekarskie na dachu Kościoła. Została zakończona budowa wieży. W miejsce tymczasowej tablicy zostanie zamontowany zegar, a w przyszłości dzwony.

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.   LOsservatore Romano.

W drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski był obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

W naszej parafii dzisiaj włączamy  się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek przed Kościołem. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia przy ołtarzu. Dochód przeznaczamy na przebudowę naszego Kościoła.

Spotkania grup duszpasterskich

Piątek – spotkanie, adoracja i spowiedź dla kandydatów do bierzmowania g. 18 45

Sobota – zbiórka ministrantów g. 11 oo i lektorów o g. 11 3o

Niedziela (dzisiaj–) Msza Św. z poświęceniem Medalików i konferencja dla Rodziców g. 12 oo