CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                           24 grudnia 2017OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

w tygodniu.: Środa, Czwartek i Piątek g. 9 oo. Sobota (niedzielna) g. 18 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę g. 9 oo

1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.
  2. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Jeszcze tylko do godz. 12 oo będzie sprawowana Msza Święta w adwentowym fiolecie.
  3. Zachęcam do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.
  4. Na Pasterkę zapraszam o godz. 21 oo (dzieci), 22 3o Czarna Łąka i 24 oo
  5. Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia, i we wtorek, w święto św. Szczepana, obowiązuje świąteczny porządek Mszy Świętych tzn. 8 3o, 10 oo Czarna Łąka, 12 oo i 18 00
  6. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszam małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi podeszli do żłóbka do wspólnej modlitwy.
  7. Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa o godz. 18 oo będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.
  8. Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
  9. Wszystkim, którzy pomagają naszej parafii modlitwą, wsparciem finansowym na konto parafii jak i inną formą pomocy w przebudowie Kościoła Bóg zapłać. W tej chwili trwają prace dekarskie na dachu Kościoła. Została zakończona budowa wieży. W miejsce tymczasowej tablicy zostanie zamontowany zegar, a w przyszłości dzwony.
  10. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.   LOsservatore Romano. Zmiana ceny 10 zł. Podwójny numer.
  11. Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia przy ołtarzu. Dochód przeznaczamy na przebudowę naszego Kościoła.
  12. Ogłoszenie Caritas!!! Przy wyjściu z Kościoła można nabyć świece Caritas. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  13. Spotkania grup duszpasterskich Sobota – zbiórka ministrantów g. 9 oo wyjątkowo sic!(wszyscy)

Dariusz Kiljan

W tym tygodniu patronują nam:

• 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.
  • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.