TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   21 stycznia 2018

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo. Sobota g. 18 oo (niedzielna)

w tygodniu.: ze względu na czas kolędy Msza Św. wtorek, środa, czwartek i piątek g. 9 oo

Środa –  Nowenna do MBNP g. 9 oo

Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia g. 8 5o

Godzinki ku czci NMP – niedziela 8 1o

1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

1. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

1. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

1. Dzisiaj i jutro przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszam seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami dzisiaj o godz. 12 oo.

1. Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.

1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny. LOsservatore Romano i Miłujcie się!!!

1. Wszystkim, którzy pomagają naszej parafii modlitwą, wsparciem finansowym na konto parafii jak i inną formą pomocy w przebudowie Kościoła Bóg zapłać. W tej chwili trwają prace przy układaniu dachówki na dachu. W tym tygodniu najprawdopodobniej zostanie zamontowany zegar i dzwony „kuranty” na naszej wieży.

W tym tygodniu patronują nam:

• 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.
  • 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.
  • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.