ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                             20 maja 2018

Msze Św. w niedzielę – 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka,) 12 oo i 19 oo. sic!!! (Uwaga zmiana godziny)

W tygodniu; poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek i sobota (niedzielna) g 19 oo.

Koronka do Bożego Miłosierdzia w Piątek g. 18 5o

Godzinki do Maki Boże niedziela g. 8 1o

Sakrament pokuty codzienne na ok. pół godziny przed Mszą Św.

Od 1 maja wieczorna Msza Św. w niedzielę i tygodniu jest odprawiana o g. 19 oo

Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz. 19 3o w tygodniu, w niedzielę g 18 3o.

Czarna Łąka – Msza Św. i  majówka w Piątek g. 18 oo. Majówka w niedzielę po Mszy  Św. o g. 10 oo

Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

Zachęcam także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła, Patronkę naszej Archidiecezji

W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W sobotę zapraszam wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

Od poniedziałku do Piątku będzie trwał „Biały Tydzień” dla dzieci, które przystąpiły do I Komunii Św. Zapraszam z rodzicami na g. 19 oo.

W tej chwili trwają prace na zapleczu Kościoła. Przygotowujemy się również finansowo do realizacji docieplenia i elewacji naszego Kościoła.

W sobotę zbiórka ministrantów 11 oo młodsi, 11 3o lektorzy

Rocznica Komunii Św. odbędzie się w Boże Ciało 31 maja o g. 10 oo. Spotkanie dzieci rocznicowych w piątek 25.05. g. 18 oo.

Festyn Rodzinny w naszej szkole  26 maja w dzień Matki. Zaprasza Pani dyrektor z gronem pedagogicznym. Na g. 10 oo. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i rodzin.

Ks. Darek Kiljan