JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         17 czerwca 2018

Msze Św. w niedzielę – 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka,) 12 oo i 19 oo.

W tygodniu; wtorek, środę, czwartek, piątek g. 8 oo, sobota (niedzielna) g 19 oo. Nie będzie Mszy Św. w Piątek o g. 19 oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia w Piątek g. 7 5o

Godzinki do Maki Bożej niedziela g. 8 1o

Sakrament pokuty codzienne na ok. pół godziny przed Mszą Św.

Nabożeństwo czerwcowe po Mszy Św, wieczornej(w dni powszednie), w niedzielę po Mszy Św. o g. 8 3o.

Czarna Łąka Nabożeństwo do NSPJ w niedzielę po Mszy Św. o g. 10 oo. Msza Św. Piątek g. 18 oo

Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

W piątek na zakończenie roku szkolno–katechetycznego zapraszam na Mszę Św. rano g. 8 oo

W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Losservatore Romano i najnowszy numer Miłujcie się!!!.

Dziś i za tydzień odbywa się zbiórka na kolonie Caritasu. Dzięki naszej pomocy wyjedzie wiele dzieci z rodzin ubogich na wymarzone wakacje.

1 lipca w godzinach popołudniowych będziemy kolejny raz gościli pielgrzymów z rowerowej pielgrzymki na Jasną Górę. Tradycyjnie proszę o pomoc w ich przyjęciu. Potrzebne kanapki, i napoje, woda itp. coś słodkiego. Proszę o zgłaszanie do zakrystii akcentu pomocy.

We wrześniu nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy i Lichenia. Chętnych zapraszam do zapisania się. Szczegóły wyjazdu za tydzień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

Ks. Darek Kiljan