NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA                                           24 czerwca 2018

Msze Św. w niedzielę – 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka,) 12 oo i 19 oo.

W tygodniu; środę g. 19 oo, czwartek 9 oo,  piątek i sobota (niedzielna) g 19 oo,

Koronka do Bożego Miłosierdzia w Piątek g. 18 5o

Godzinki do Maki Bożej niedziela g. 8 1o

Sakrament pokuty codzienne na ok. pół godziny przed Mszą Św.

Nabożeństwo do NSPJ po Mszy Św, wieczornej(w dni powszednie).

Czarna Łąka Nabożeństwo do NSPJ w niedzielę po Mszy Św. o g. 10 oo. Msza Św. Piątek g. 18 oo

Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Miłujcie się!!!.

Dzisiaj odbywa się zbiórka na kolonie Caritasu. Dzięki naszej pomocy wyjedzie wiele dzieci z rodzin ubogich na wymarzone wakacje.

1 lipca w godzinach popołudniowych będziemy kolejny raz gościli pielgrzymów z rowerowej pielgrzymki na Jasną Górę. Tradycyjnie proszę o pomoc w ich przyjęciu. Potrzebne kanapki, i napoje, woda itp. coś słodkiego. Proszę o zgłaszanie do zakrystii akcentu pomocy.

Od 26-29 września nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy Kalisza i Lichenia. Chętnych zapraszam do zapisania się. Cena wyjazdu zależy od ilości uczestników.

Trwają prace brukarskie na zapleczu Kościoła. Przygotowujemy suię również do prac docieplenia naszego Kościoła i elewacji.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik.
  • 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

Ks. Darek Kiljan